Česká verze - English version


ATARIÁDA 2020je odložena na neurčito
Zápisová listina je k dispozici [zde]
 • Fotografie z Atariády 2013 najdete [zde].
 • Fotografie z Atariády 2014 najdete [zde].
 • Časosběrné video z Atariády 2014 najdete [zde].
 • Fotografie z Atariády 2015 najdete [zde].
 • Fotografie z Atariády 2016 najdete [zde].
 • Fotografie z Atariády 2017 najdete [zde].
 • Časosběrné video z Atariády 2017 najdete [zde].
 • Fotografie z Atariády 2018 najdete [zde].
 • Fotografie z Atariády 2019 najdete [zde].
 • Časosběrné video z Atariády 2019 najdete [zde].


O akci

Atariáda je (již od roku 1996) každoroční setkání uživatelů a příznivců historické výpočetní techniky (nejen) značky Atari, které pořádá Atari klub. V průběhu letošního ročníku dojde k představení novinek, vydání dalšího čísla časopisu Flop, různým malým soutěžím, hraní síťových a multijoy her atd. K dispozici bude též Atari herní koutek nejen pro děti.

Tato akce (na rozdíl od některých jiných setkání ataristů) není orientována na soutěže v produkci. Jde hlavně o přátelské setkání lidí, kteří se znají na dálku a běžně komunikují jen přes internet, příp. o možnost seznámit se s novými, stejně "postiženými" lidmi. Zvlášť aktivní ataristé si vozí s sebou své vlastní počítače či herní konzole. Počet stolů je však omezen, proto nemůžeme garantovat přidělení stolu návštěvníkům, kteří jej nebudou mít v registračním formuláři zarezervován.

V zájmu udržení co nejvyššího komfortu pro slušné návštěvníky si organizátoři vyhrazují právo na akci nevpustit, příp. z akce vykázat osoby, které se budou chovat agresivně či nevhodně nebo budou podnapilé či pod vlivem jiných omamných či psychotropních látek. O míře agresivnosti, podnapilosti apod. přitom rozhodují organizátoři. Kdo se na akci nehodlá chovat slušně, ať na ni vůbec nejezdí. Dále upozorňujeme, že v budově je zakázáno kouřit.


Doprava

Vlak:
Z Olomouc, hl. n. jet osobním vlakem po trati 301 (směr Blatec, Prostějov) a vystoupit na zastávce Nemilany, která se nachází cca 1 km od místa konání. Dále lze využít bus MHD linky 17.

Městské a příměstské autobusy:
Vystoupit vždy na zastávce Slavonín, křižovatka, která s nachází cca 100 metrů od sokolovny. Zastávku obsluhují:
 • MHD linka 17 směr Nemilany;
 • MHD linka 28 směr Technologický park nebo Nedvězí;
 • příměstská linka 780400 směr Lutín, Bystročice, Olšany nebo Nedvězí. POZOR, ne všechny spoje této linky zajíždějí do Slavonína!
Přímé spojení od hlavního nádraží do Slavonína není. Na uvedené linky lze přestoupit např. u Tržnice (kam jedou od nádraží tramvaje 1, 3, 7), na zastávce Zenit/Povel škola (kam jedou autobusy 12, 19, 26) nebo na zastávce Smetanovy sady (kam jezdí vlak po trati 275, směr Senice na Hané, Drahanovice, Prostějov).

Tramvaj:
Linky 1, 4 a 6 směr Nová Ulice. Vystoupit na zastávce Pionýrská, která leží cca 1 km od místa konání akce.

Dálkové autobusy:
Některé spoje přijíždějící od Brna, resp. Prostějova, po D46 zastavují na zastávce Pionýrská, která leží cca 1 km od místa konání akce.


Organizátoři

Hlavní organizátor:
Bohdan Milar [bohdan (zavináč) milar.name]

Dále se těší:
ZdenekB [zbak (zavináč) volny.cz, 603 710 660], krupkaj, Bob!k, R0ger a další (třeba JirkaS).Na tuto stránku nemá čas JirkaS, 2014-2019 (c) Atariklub